Ankara Kızılay En İyi YÖS Kursu Eğitim Kadrosu

Ülkemizdeki devlet ve vakıf üniversitelerinin eğitim kalitesi yükseldi. Bundan dolayı Azerbaycan, İran, Türkmenistan, Suriye, Bulgaristan, İran, Tacikistan, Kırgızistan, Yemen, Afganistan, Tanzanya, Kenya, Tunus, Mısır, Malavi ve diğer Afrika ülkelerinden gelip ülkemizde okumak isteyen öğrenciler vardır. En iyi YÖS kursu Ankara Kızılay, yabancı uyruklu öğrencilere girecekleri YÖS sınavında yardımcı olmaktadır. YÖS sınavı ülkemizde yapılan diğer sınavlardan biraz farklıdır. 2010 yılına kadar YÖS, ÖSYM tarafından genel olarak yapılırdı. 2011 yılından sonra her üniversite kendi yapmaya başladı. Ankara Kızılay en iyi YÖS kursu, üniversitelerin sınav açıklamalarını dikkate alarak öğrencilerini sınava hazırlamaktadır. Ankara Kızılay YÖS kursu öğretmenleri, yıllarca yabancı uyruklu öğrencileri sınavlara hazırlamış deneyimli ve bilgili bir kadrodur.

Ankara Kızılay YÖS Kursu Dersleri

Yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemizde üniversite okuyabilmeleri için girmeleri gereken sınav YÖS’tür. Ülkemizdeki belli başlı devlet ve vakıf üniversiteleri yabancı uyruklu öğrencilere eğitim vermektedir. En iyi YÖS kursu Ankara Kızılay eğitimlerimizde sınavda çıkacak dersler dikkate alınarak program yapılmaktadır. Ankara Kızılay en iyi YÖS kursu haftalık ders programı hazırlanırken sınavda çıkacak soru dağılımında en fazla olan derslere daha fazla zaman ayrılır. 100 soruluk YÖS’te çıkan dersler ve soru dağılımı şöyledir:

  • Genel Matematik IQ testinde 55 veya 60 soru
  • Matematik testinde 35 veya 40 soru
  • Geometri testinde 5 veya 8 soru çıkmaktadır.

Bazı üniversitelerin yaptığı sınav 80 sorudan oluşturduğundan soru dağılımı değişmektedir. Ankara Kızılay YÖS kursu derslerini ona göre ayarlamaktadır.

YÖS Sınavına Öğrenciler Nasıl Hazırlanır?

Sene başında YÖS yapan üniversiteler yapacakları sınavın ayrıntısı ile ilgili açıklama ve duyuru yapmaktadır. En iyi YÖS kursu Ankara Kızılay yapılan bu duyuruları dikkate alarak bir program çıkarır. Dersler yıllardır öğrencileri YÖS’e hazırlayan dev bir kadro ile yapılır. Derslerde öğrencilerimizin yabancı olmaları ve farklı bir ülkede eğitim almalarından dolayı yaşayabilecekleri her türlü psikolojik etken dikkate alınır. Psikolojik zorluklarla başa çıkabilmeleri için Ankara Kızılay en iyi YÖS kursu öğrencilere danışmanlık hizmetleri vermektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz öğrencilerimizin sınava daha sıkı çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Ankara Kızılay YÖS kursu deneme sınavları yaparak öğrencilerimizin konulara olan hakimiyetlerini ölçeriz. Eksik olan konuları telafi edilerek öğrencilerin %100 başarı elde etmeleri sağlanır.