yös kursu

Hayat Bir Sınavdır

YÖS-SAT kurslarıÜlkemizde eğitim sistemimiz sınavlar üzerine kurulmuştur. İlkokuldan itibaren öğrenciler hep bir şeyler için sınava girmektedir. Sınavların olmasını olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Bazı öğrenciler sınavlar söz konusu olduğunda çalışmaktadır. Bazı öğrencilerde ise sınav kaygısı öğrenmeyi engellemektedir. Sınavların hayatımızın bir gerçeği olduğunu kabullenerek eğitimimize devam etmek zorundayız. Sınavlar için İngilizce kursu, öğrenim yaşamımızda karşılaşacağımız birçok sınava öğrenci hazırlamaktadır. Okulda yapılan İngilizce dersi sınavlarından, ülkemizde yabancı dil bölümünde okumak için yapılan üniversite sınavına kadar çok çeşitli sınavlara kursumuzda eğitim alabilirsiniz. Sınavlara hazırlamak için deneyimli ve sınavlar konusunda yeterli derecede bilgisi olan öğretmen kadrosuna ihtiyaç vardır. Eğitim kadromuz alanında uzmanlaştığından her türlü sınava öğrenci hazırlamaktadırlar.

En Çok Kabul Gören Sınavlar

Her öğrencinin eğitim ve hayat adına farklı hedefleri bulunmaktadır. Karakter ve yeteneklere göre belirlenen hedeflere ulaşmak için eğitim şarttır. İngilizce’ nin iş ve eğitim hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. İngilizcenin olduğu kadar İngilizce olarak yapılan sınavlar da geleceğimizde etkilidir. Sınavlar için İngilizce kursu, en çok kabul gören sınavlara hazırlık yapmaktadır. SAT, YDS, ALES, TOFEL, IELTS, GMAT, GRE bu sınavlar arasındadır. Ana dili İngilizce olan bütün ülkeler tarafından kabul gören TOEIC önemli bir sınavdır. Bu ülkelerdeki işletmelerde görev almak isteyenlerin düzeylerini belirlemek için girmek zorunda olduğu uluslararası bir sınavdır. Ülkemizde ise birçok banka, danışmanlık firmaları, kurumsal şirketleri personel adaylarında TOEIC sınavını şart koşmaktadır.

GRE ve SAT Sınavları

Üniversite veya yüksekokulu İngiltere veya Amerika gibi ana dili İngilizce olan ülkelerde okumak isteyen lise öğrencileri SAT sınavına girmektedir. İki aşamalı olarak yapılan sınav oldukça zorlayıcıdır. Sınavlar için İngilizce kursu, SAT sınavı için özel eğitimler hazırlamaktadır. Üniversitesini Türkiye’de okumuş fakat yüksek lisansını veya doktorasını Amerika ve İngilizce eğitim veren ülkelerde yapmak isteyenler GRE sınavına girmeli ve başarmalıdır. GRE sınavında General ve Subject format bulunmaktadır. Sınav dört bölümden oluşur:

  • Sözel
  • Sayısal
  • Analitik
  • İngilizce kompozisyon

Sözel, sayısal ve analitik bölümleri çoktan seçmelidir. Kompozisyon bölümü ise kişilerin dilde yeterliliklerini ölçer. Düşündüklerini aktarabilmesini ölçecek iki sorudan ibarettir. İngilizce temelli daha birçok sınava kursumuzda hazırlanma imkanı bulunmaktadır.

 

 

3 thoughts on “Sınavlar İçin İngilizce Kursu”

  1. 7 yıldır aynı kurumdayız. Arkadaşlarımın çocukları koleje gidiyor. Onların İngilizcesinden daha iyi diyebilirim. Telefonla aramaları mükemml.

  2. 4 senedir aynı kurumda devam ediyoruz. Kızımın İngilizceye olan ilgisi beni mutlu ediyor. Çocuklar için İngilizce eğitimlerinde Ankara’ nın en iyi kursu diyebilirim.

  3. Hızlı okuma kursuna katıldıktan sonra eğitimden memnun kalıp İngilizce kurslarına devam ettik. Çocuklar için mükemmel bir yer, tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.