En İyi SAT Kursu Ankara Kızılay Özellikleri

Scholastic Aptitude Test yani SAT, Amerika başta olmak üzere yurt dışındaki bazı ülkelerdeki üniversite veya yüksek okullarda okumak için The College Board tarafından hazırlanan sınavdır. Ülkemizdeki bazı üniversiteler yabancı uyruklu öğrenci kabulünde SAT sınavı şartı aramaktadır. Yabancı uyruklu öğrenciler veya Türk öğrenciler Ankara en iyi SAT kursu eğitimlerine katılmaktadır. Ülkemizden internet üzerinden veya Türk Amerikan Derneği, Bilkent Üniversitesi, ODTÜ ve Atılım Üniversitesi’nden başvuru yapılır. En iyi SAT kursu Ankara Kızılay eğitimini rakiplerinden ayıran özellikleri:

  • 17 yıllık tecrübe
  • Maksimum 10 kişilik sınıflar
  • Telefonla konuşma pratikleri
  • Hafta içi ve hafta sonu kursları
  • En iyi sat kursu Ankara öğretmenleri Amerikalıdır
  • MEB onaylı Sertifika
  • Online destek

En İyi Sat Kursu Ankara Eğitim Kalitesi

SAT sınavına girmek için belli bir sayı sınırı yoktur. Ülkemizde 11.sınıftan itibaren bütün öğrenciler sınava girebilir. Amerika’da yılda 7 kere yapılan SAT ülkemizde yaklaşık 2 ayda bir yani yılda 6 defa yapılır. En iyi SAT kursu Ankara Kızılay eğitiminin kalitesi öğrencilerinin başarılarına yansımaktadır. Ülkemizde alışılmış olan sınavdan farklı olan SAT için özel bir hazırlık gerekmektedir. İngilizce ağırlıklı olan sınav için kaliteli dokümanların kullanılması oldukça önemlidir. Dünyadan binlerce insanın girdiği sınavda rakipler oldukça kuvvetlidir. En iyi SAT kursu Ankara eğitimlerimizle öğrencilerimizin rakiplerinin önüne geçmesini sağlıyoruz. İngilizceyi ana dili olarak konuşanlarla yapılan yarışta başarılı olmak için Amerikalı eğitmenlerimiz en verimli çalışmayı yürütmektedir. Ankara en iyi sat kursu, dönemin teknolojisini kullanarak öğrencilerine online destek sağlamaktadır.

Ankara En iyi SAT Kursunda Verilen Dersler

Yurt dışında okumak özellikle prestijli üniversitelere yerleşmek birçok gencimizin hayalidir. SAT kursu Ankara Kızılay, gençlerimize bu konuda yardımcı olmaktadır. SAT kursu Ankara eğitimlerimizin amacı öğrencilerimizin yüksek skorlar alarak istedikleri üniversiteden kabul almasıdır. SAT iki bölümden oluşmaktadır. Bunlar:

  • SAT 1: Eleştirisel İngilizce okuma ve yazma ile Matematik Geometri testlerinden oluşur. Reasoning Test’in 3 bölümünden her biri 200 ile 800 arasında skorla ölçülür. Amerika’daki üniversiteler 3 testten de baraj skorun alınmasını ister. Bundan dolayı Ankara en iyi SAT kursları öğrencilerinin hepsi bu sınava girmek zorundadır.
  • SAT 2: Öğrencilerin akademik bilgilerini ölçen SAT 2 Subjest Test olarak da bilinir. Bu bölümde öğrenci hangi bölümde okumak istiyorsa o bölümle alakalı derslerin sınavına girmelidir. Bu bölümde, Amerikan Edebiyatı, Tarih, Geometri, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Almanca, İtalyanca gibi dersler vardır.