İlköğretim Öğrencilerine İngilizce Öğretiminin Önemi

İlkokul çağındaki çocuklar kolay ve hızlı bir şekilde İngilizce öğrenebilirler. İlköğretim öğrencilerine İngilizce kursu ve diğer eğitimlerde kullanılan teknik ve yöntemler çocuğu öğrenme hızını etkilemektedir. Küçük yaşlarda başlanılarak verilen İngilizce eğitimi çocuklarda kavramların oturmasını sağlamaktadır. İlköğretim İngilizce kursu eğitimlerimizde;

  • Çocukların zihinlerinin berrak olmasını
  • Kavram kargaşasını yaşamamasını kullanmaktayız.

Çocuk bu yaşlardayken öğretmeninin verdiğini hemen alır ve kaydeder. Hiçbir şey yapılamasa dahi çocuğun dile yatkınlığı sağlanır. Yaş ilerledikçe zihin başka şeylerle dolduğundan dolayı öğrenmek güçleşir. İngilizce kursu Ankara, dünya dilleri arasında en çok konuşulan ikinci dil olan İngilizceyi modern teknikleri kullanarak öğretmektedir. Teknikler arasında en etkili olan ise kur sisteminin uygulanmasıdır.

İlköğretim İngilizce Kursu Kur Seviyeleri

İlkokula giden çocukları başlangıç seviyesi beginner seviyesidir. Okuma yazma öğrenmiş olan ilköğretim öğrencilerine İngilizce kursu başladığında seviye tespit sınavı uygulanır. Uluslararası bir sınav olan seviye tespitle çocukların kurları belirlenir. Kurlar belirlenirken çocukların yaşları dikkate alınır. İlköğretim İngilizce kursu eğitimlerimizde Avrupa ortak dil seviyelerine göre sınıflandırma yapmaktayız:

  • Temel seviye; beginner ve elementery seviyeleridir. A1 ve A2 olarak kodlanmaktadır. Bu seviyedeki çocuklara İngilizcenin temelleri verilir.
  • Orta seviye; pre-intermediate ve intermediate seviyeleridir. B1 ve B2 olarak kodlanır. Temel seviyeyi geçen İngilizce kursu Ankara öğrencileri orta seviyeye çıkarlar.
  • İleri seviye; upper-intermediate ve advanced seviyeleridir. C1 ve C2 olarak kodlanır. Akıcı ve net İngilizce konuşma sağlanır.

İngilizce İlkokul Çocuklarına En Kolay Nasıl Öğretilir?

Çocukları bırakın artık bebeklere dil eğitiminin yöntemleri vardır. İlköğretim öğrencilerine İngilizce kursu, okuma yazma bildiklerinden dolayı daha kolay olmaktadır. Kaç yaşında olursa olsun çocukların dil gelişimi için eğitime erken başlamaları faydasına olacaktır. Çocuk fark etmese bile ilköğretim İngilizce kursu ortamında bulunması bile onun öğrenmesini ve yatkınlığını artırmaktadır. Çünkü uzman öğretmenlerimiz uzmanlık alanları gereği çocuklara fark ettirmeden dil eğitimi vermektedir. Hafıza tekniklerini kullanan eğitimcilerimiz akıllı tahta ve interaktif materyalleri de sıklıkla kullanmaktadır. İngilizce kursu Ankara okul derslerine destek olmanın yanı sıra pratik yaptırarak çocuğumuzun konuşmasının daha hızlı ve net olmasını sağlamaktadır. Çocuğumuzun İngilizce seviyesinde başlayan eğitimlerimiz ileri dereceyle bitmektedir.