IELTS NEDİR?

IELTS (International English Language Testing System) yani Uluslararası İngilizce Dil Sınavı Sistemidir.  Dünya genelinde popüler ingilizce dil sınavıdır. Bu sınavda okuma,yazma,dinleme ve konuşma becerilerinizin tamamı değerlendirmeye alınmaktadır.IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşarak geliştirilmiş bir ingilizce yabancı dil sınavıdır.

Neden IELTS sınavına girmeliyim ?

Yurt dışında öğrenim görebilir veya yurt dışında çalışabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan bir çok ülkede kolaylıkla yaşamınızı sürdürebilirsiniz. IELTS sınavından alacağınız  puan size göçmenlik konusunda da yardımcı olmaktadır. Yalnızca yurt dışında çalışma yada yaşama idealiniz varsa değil kendi ülkenizde kendinizi kanıtlamanız ve çok daha iyi bir kariyer yapmanız içinde yine IELTS sınavı size son derece yardımcı olacaktır.Türk öğrencilerin bu sınavla en çok tercih ettiği ülkeler  Birleşik Krallık, Avustralya, ABD ve Kanada’dır. Amerika Birleşik Devletlerinde, 1400 den fazla üniversite ve kurumun IELTS sınavını kabul ettiğini biliyor muydunuz?

IELTS  Sınavı hangi şehirlerde yapılıyor ?

IELTS sınavı şu an için İstanbul, Ankara ve Kayseri şehirlerinde yapılmakta.

IELTS Sınavı içeriği ve süresi nasıl olmaktadır ?

 IELTS Sınavı Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere dört bölümden oluşuyor. Konuşma bölümünün haricinde, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakika sürüyor.

IELTS kursunda eğitim nasıl olmaktadır ?

Öğrencilerimize ilk olarak bir seviye tespit sınavı yapıyoruz. Öğrencinin seviyesi belirlendikten sonra uzman kadromuzla birlikte kendisine bir çalışma programı örneği çıkarıyoruz. Öğrencimiz özel ders şeklinde eğitim aldığı için ve her hangi bir gruba bağlı olmadığı için kendi ders saatini ve uygun günlerini kolaylıkla seçebiliyor. Her öğrencimize öncelikle özgüven aşılıyoruz. Sınavı yapabileceğine inanmak, başarmaya en önemli katkıyı sağlıyor. Öğrencimizin gelişimini uzman öğretmenlerimiz devamlı olarak ölçüyor ve konular öğrenim tamamlandıkça ilerliyor. Daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilir , telefonla bizlere ulaşıp bilgi alabilir veya randevu alarak kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Kurumumuzu ziyaret ettiğinizde hem sınıflarımızı gezebilir, uzman kadromuzla tanışabilir ve ücretsiz olarak seviye tespit sınavı yaptırabilirsiniz.