Çocuk Yaşta İngilizce Öğrenmek Neden Önemli ?

Çocuklar için İngilizce eğitimi günümüz koşullarında adeta bir zorunluluk haline gelmektedir. İlerleyen yaşlarda hayat telaşı, zaman kaygısı, ilerleyen yaş gibi sebeplerle İngilizce eğitimi çok daha zor olmaktadır. Erken yaşlardan itibaren dil öğrenime daha açık ve hazır halde bulunmaktayız. Üç yaşından itibaren çocuklar rahatlıkla yabancı dil öğrenebilmektedir. Uzmanlar dil eğitimlerinde 4-7 yaş arasını önemli görmektedir.

Çocuk yaşlarda dil eğitimine başlandığında sekiz dile kadar öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer Ankara’da Çocuk İngilizcesi için kurs arıyorsanız, araştırmanıza bu konuda yıllarını vermiş, öğrencileriyle birebir ilgilenen Bilişsel Akademi’ye mutlaka göz atmalısınız.

Çocuk Yaşta Dil Eğitimi için Yöntemler

Yabancı dil öğretimi için alışılmış yöntem klasik eğitim stildir. Kurumumuzda bu öğrenme stilinin dışına çıkıyor öğrenciye derse aktif olarak dahil ediyoruz. Derse katılım ne kadar artarsa öğrenme düzeyi de aynı şekilde artmaktadır. Öğrenmeye olan heves yapılan etkinliklerle birlikte devamlı taze kalmaktadır. Kurumumuzda derslerimiz ayda bir kere etkinlikle destlenmektedir. Ayda bir olan etkinliklerimizin yanı sıra hafta bir öğretmenlerimiz öğrencileri telefonla arayarak onlarla İngilizce konuşmaktalar. Bu sayede İngilizce‘yi günlük hayatta kullanıyor ve özgüvenleri artıyor.

Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi

İngilizce eğitimleri çocuklar için küçük yaşlardan itibaren başlamaktadır. 3 yaşından itibaren uygun öğrenme zamanı başlamaktadır. İngilizce eğitimi için geç kalmayın ve çocuğunuza güzel bir gelecek armağan edin. İngilizce oyunlar, şarkılar ve videolarla eğitimlerimizi destekleyerek dersleri çocuklar için en eğlenceli hale getiriyoruz. Hafızada kalıcılığı açısından görsel materyallerle desteklenmesi dil öğrenimini kolaylaştırıyor.

Kurumumuzda İngilizce derslerimizde eksikliğini gördüğümüz öğrencilerimize ücretsiz olarak etütler yazıyor ve eksiklerini gideriyoruz. İngilizce etütlerimizi aynı şekilde öğrencinin kendisi sorularını da sormak için de talep edebilmektedirler. Derslerimiz maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. U şeklinde dizilen sıra sistemi sayesinde tüm öğrencilerle rahatlıkla ilgilenebilmekteyiz. Derse katılımın en üst seviyede sağlandığı bu diziliş sistemi sayesinde öğrenim kalitesi artmaktadır.

İngilizce eğitimimiz en ufak yaş gruplarında ise onlara uygun masa ve sandalyelerle desteklenmiş sınıflarda verilmektedir. Kurumumuzda hem ders içerikleri hem materyaller tercih edilirken öğrencinin gelişim düzeyi ve seviyesine göre uygun olarak belirlenmektedir. Daha detaylı bilgilendirme için dilerseniz web sitemizi inceleyebilir veya telefonla bizi arayabilirsiniz. Ardından sizleri kurumumuzu yakından görmeye ve bizimle tanışmaya davet ediyorum.

Çocukların Küçük yaşta İngilizce Öğrenmeleri İçin Öneriler

çocuklar için en iyi ingilizce kursuDeğişen dünya şartlarına göre artık yeni bir dil bilmek lüks değil zorunluluk olmuştur. Ülkemizin değil, tüm dünyanın ekonomisi daha kötüye giderken anne ve babalar çocuklarının gelecekleri için endişelenmektedirler. Bunun için haklı sebepleri olan ebeveynler küçük yaşlardan itibaren çocuklarına İngilizce öğreterek en azından gelecekleri konusunda daha az endişe etmenin peşindedirler. Çocuk İngiliz eğitimleri önerilerimiz kapsamında sizlere altın tavsiyelerde bulunacağız.

Tavsiyelere başlamadan önce bebek ve çocukların öğrenme yapıları ile ilgili biraz bilgi vermek istiyorum. Çocuklar, öncelikle kelimeler şeklinde öğrenim gerçekleştirirken sonrasında ise bu kelime öbekleri ve cümleler şeklinde diye devam ediyor. Kendi kişisel kabiliyetlerine göre öğrenme süresinin değiştiği çocuklar, bazen hızlı bazen yavaş bir şekilde dil öğrenmeye başlıyorlar. Ancak eninde sonunda dil öğreniyorlar diyebiliriz. En iyi öğrenme zamanları 4 – 7 yaşları olan çocukların iyi bir dil öğrenmeleri için şunlara dikkat etmelisiniz.

  • İngilizceyi Zorunlu Öğrensin: Bebekler ve çocuklar bulundukları ortamlarda İngilizce konuşuluyorsa eğer bunu dikkate alırlar. Etraflarında ki kelimelerden kendilerinin de kapması sonucunda öğrenim süreçleri oldukça kolaylaşır. Çocuk için İngilizce eğitimi konusunda ilk yapılması gereken zorda bırakmaktır.
  • Türkçe – İngilizce Karma Eğitim: Çocuklarınız bir şeyin Türkçesini öğrenirken İngilizcesini de öğrenmesi çok makuldür. Bebek “baba” diyorsa siz ona hem “baba” hemde “father” demeyi öğretmelisiniz. Böylelikle 2 dili de konuşmasını gösterebilirsiniz. Bebek İngilizce eğitimi kapsamında bu durum en geçerli öğretim şeklidir.
  • Bakıcı: Çalışan ebeveynlere sahip olan çocukları bakıcılar yetiştirir. Eğer öyle bir durumda bakıcı arıyorsanız onun İngilizce bilmesi şartını aramalısınız. Evinizde de sadece İngilizce konuşmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle bir taşla iki kuş vurmuş olacak hem bakıcı hem öğretmen tutmuş olacaksınız.
  • Tekrar Etmenin Önemi: Çocuklar kelimeleri anlar ve hafızalarına alırlar. Ebeveynler olarak sizler sıkılmadan bu kelimeleri tekrar ederseniz eğer öğrenim süresini kısaltacağınız gibi kalıcılığı da arttıracaksınız. Yukarıdaki verdiğimiz örnekte olduğu gibi “baba” ve “father” kelimesini sürekli tekrar edin. Bir müddet sonra çocuğunuzun da aynısını yaptığını göreceksiniz.
  • Aktiviteler: Hani hep derler ya eğlendirirken öğretiyoruz diye. İşte bunu sizde yapın. Çocuk İngilizce eğitimi konusunda bu durumun önemi büyüktür. O nedenle eğlenceli oyunlar ayarlayın ve oyun sırasında mümkün mertebe İngilizce konuşun.